Kreafon kommunikationsbyrå

Mycket mingel och givande möten

måndag, 19 maj, 2008
RELATERAT INNEHÅLL

Idag har vi varit utställare på Sälj- och marknadsföringsdagen – en riktigt givande dag ombord på Stena Danica till Fredrikshavn!

Föreläsare

Fredrik Beckman, från arrangören Företagare Emellan, tillsammans med föreläsarna Erik Johansen och Ulla-Lisa Thordén. 

Tävling

Mingel och tävling i vår monter. (Vinnaren presenteras inom kort!)

erikjohansen

Erik Johansen från Stylt Trampoli berättade om Storytelling.

kreafon

Glad Susanne i Kreafons monter.

Tipsrunda 

Tipsrunda bland utställarnas bord. Utställarna bidrog med priser och Kreafons pris – 2 timmar byråtid – vanns av fotografen Fredrik Karlsson som driver bildbanken.bildoform.com.

folk

Förutom att vi under dagen fått chans att träffa många intressanta människor och företag kan vi också konstatera att Stena Danica till Fredrikshamn är ett perfekt ställe för möten och konferenser. Efter lite strul vid incheckningen blev vi väl omhändertagna med god mat och bra service. Ett stort tack till dagens arrangör Företagare Emellan för en riktigt lyckad dag!



2 kommentarer till “Mycket mingel och givande möten”

  1. Bengt Wallman säger:

    Tack Kreafon för att ni tog med gamle gubben på kryssning! Å tur med vädret hade vi också. Som om det inte var nog; jag gick med 4 kr vinst på de enarmade!
    Håller med om att det var givande, nyttigt och trivsamt. Dock har Erik Johansen förstört min nattsömn. Story Telling; jag ligger och skriver storyn för NMA Nätverk. Som värmlänning har jag lärt mig att det är helt ok att ljuga. Men det gäller att ljuga lagom… inte så lätt.

  2. Kreafon säger:

    Ja, det var en kul dag, hoppas att det blir fler sådana framöver! Hur går det med storytellingen?

Skriv en kommentar/fråga

Välkommen att kommentera! Alla kommentarer förhandsgranskas, därför kan det ta en stund innan din kommentar blir synlig. Alla kommentarer publiceras, förutsatt att de inte är kränkande eller på annat sätt uppfattas som olämpliga (spam o.dyl). Fälten Namn och E-post måste fyllas i.