Kreafon kommunikationsbyrå

Fredagsfika på reklambyrån

fredag, 10 oktober, 2008
RELATERAT INNEHÅLL

fredagsfika på reklambyrån

Eftersom vi är lite dåliga på att fika har Susanne nu infört fredagsfika på reklambyrån. Då kommer vi att fika ordentligt och alla tillsammans åtminstone en dag i veckan. Bra initiativ!

Första fredagsfikan tillägnades Kristin, som jobbade sin första dag hos oss. Hon är ny originalare på Kreafon, men gammal i gemet med mer än tio års erfarenhet som originalare på tryckerier. Kaffeskål blev det även för Susanne som varit på Kreafon i ett år. Tänk vad ett år går fort när man har roligt!

Bild: från Le Pain français, bageri och café (med fantastisk god frukost) på Övre Husargatan, Göteborg.



6 kommentarer till “Fredagsfika på reklambyrån”

  1. Bengt säger:

    Hur dags står fredagsfikan framdukad?

  2. Lena säger:

    Du tycker också att det här med fredagsfikan verkar intressant alltså? Runt 15 kanske, välkommen :)

  3. Andreas Karlsson säger:

    Gemensamma fikastunder är guld värt! Perfekt tillfälle att lära känna varandra bättre och dela tankar och visioner på ett avslappnat sätt.

  4. Florida säger:

    Dom bullarna är det godaste som finns i hela världen. Jag vill också äta bulle.

  5. Lena säger:

    Ja, fika är bra!
    Florida, ni får införa fredagsfika hos er också, helt enkelt. Eller komma till Kreafon :)

  6. Florida säger:

    Vi har lite vinmys ibland. Det är inte heller så dumt.
    Men en fika på Kreafon tar vi gärna ;)

Skriv en kommentar/fråga

Välkommen att kommentera! Alla kommentarer förhandsgranskas, därför kan det ta en stund innan din kommentar blir synlig. Alla kommentarer publiceras, förutsatt att de inte är kränkande eller på annat sätt uppfattas som olämpliga (spam o.dyl). Fälten Namn och E-post måste fyllas i.