designKreafon kommunikationsbyråtrycksaker

Blänkande visitkort

onsdag, 3 mars, 2010
RELATERAT INNEHÅLL

visitkort

visitkort

Nordic Medical Advisor har fått nya stiliga visitkort. Det syns inte på bilderna, men korten är ”högblanka”, UV-lackade som det heter. Dessutom är de ett bra exempel på hur man kan ta tillfället i akt att använda baksidan. Varför låta värdefullt utrymme gå till spillo? På denna baksida flaggar man bland annat för sina olika tjänster och sin blogg om medicinteknik - MedTechbloggen.

Foto: Kreafon reklambyrå



5 kommentarer till “Blänkande visitkort”

  1. Bengt Wallman säger:

    Mallig! Mycket mallig! http://bit.ly/d3N6v5

  2. Nordic Medical Advis säger:

    Mallig! Mycket mallig! http://bit.ly/d3N6v5

  3. MedTechbloggen » Blog Archive » ISEA - SSP säger:

    [...] fick NMA och MedTechbloggen använda sina sprillans nya visitkort. Några Kloka Gubbar, inkl. en Gumma presenterade ISEA vid ett frukostmöte på Sahlgrenska Science [...]

  4. Pigmentec AB säger:

    Har aldirg sett ett snyggare visitkort, i verkligheten! Medtechbloggen Mallig! Mycket mallig! http://bit.ly/d3N6v5

  5. Bengt W säger:

    De nya visitkorten beundras av alla!

Skriv en kommentar/fråga

Välkommen att kommentera! Alla kommentarer förhandsgranskas, därför kan det ta en stund innan din kommentar blir synlig. Alla kommentarer publiceras, förutsatt att de inte är kränkande eller på annat sätt uppfattas som olämpliga (spam o.dyl). Fälten Namn och E-post måste fyllas i.