Intressanta uppdragtisdag, 20 april, 2010 |

Det händer mycket nu. Förutom att det här och var poppar upp gula fina krokusar har vi påbörjat ett spännande uppdrag som handlar om PR, varumärkesbyggande och sociala medier. Hemsidor håller på att växa fram och vi spånar kampanjidéer.
Dessutom är det mycket hedrande att vår bok om sociala medier numera finns med på kurslitteraturlistan till utbildningen Sociala medier och social interaktion på Högskolan i Borås.
I maj kommer vi att föreläsa om sociala medier och marknadsföring på flera olika ställen, bland annat hos Företagarna My Own i Göteborg och på konferensen Familjehemsplaceringar i Stockholm. Studentträffen på temat sociala medier visade sig vara en bra idé. Nu är det nästan fullbokat.
Foto: Bildarkiv Kreafon reklambyrå
Lästips:
- En intressant vecka
- Ljusglimtar i december
- Sociala medier är framtiden
- Marknadsföring och lågkonjunktur del 6
- 10 goda insikter om sociala medier
Tags: familjehemsplaceringar, högskolan i borås, högskoleutbildning, kommunikationsbyrå, konferens, kurslitteratur, maj, PR, reklambyrå, sociala medier, sociala medier och social interaktion, studentträff, varumärkesbyggande






tisdag, 20 april, 2010 at 8:28 f m
Full fart på byrån! http://bit.ly/akWwLn