Vinn logotyp i Sveriges största idétävling
tisdag, 5 april, 2011- En idétävling till helgen?
- Blogg och facebooksida
- Händer i Göteborg
- Bästa affärsidéerna koras
- Idéfestivalen

Vi på Kreafon gillar allt vad nya affärsidéer, entreprenörskap och företagande heter. Därför känns det helt naturligt att sponsra Sveriges största idétävling My Mission.
Här tävlar man med kreativa affärsidéer inom upplevelseindustrin. Vem som helst får vara med, man kan ställa upp med hur många idéer man vill och tävlar om priser för ett sammanlagt värde av runt en halv miljon. Alla vinster syftar till att hjälpa idén ut på marknaden – startkapital, gratis kontorsplats, rådgivning och coaching av riktiga proffs och mycket annat finns med i vinstpotten.
Sist men inte minst. Deltar du i My Mission har du chans att vinna en logotyp och grafisk profil från Kreafon! Bara en sån sak. Så, lämna in ditt bidrag redan idag. Nu är det inte många dagar kvar till deadline!
PS. Missa inte My Mission-bloggen. Signerad Kreafon :) Foto: My Mission









tisdag, 5 april, 2011 at 7:26 e m
RT @kreafon: Vinn logotyp (signerad Kreafon) i Sveriges största idétävling http://bit.ly/g1TVaA #entreprenörskap
tisdag, 5 april, 2011 at 9:25 e m
Vinn logotyp (signerad Kreafon) i Sveriges största idétävling http://bit.ly/g1TVaA
tisdag, 5 april, 2011 at 9:26 e m
RT @kreafon: Vinn logotyp (signerad Kreafon) i Sveriges största idétävling http://bit.ly/g1TVaA #entreprenörskap
tisdag, 5 april, 2011 at 9:27 e m
RT @kreafon: Vinn logotyp (signerad Kreafon) i Sveriges största idétävling http://bit.ly/g1TVaA
tisdag, 5 april, 2011 at 9:33 e m
kul grej – kolla in detta! >> RT @kreafon: Vinn logotyp (signerad Kreafon) i Sveriges största idétävling http://bit.ly/g1TVaA
fredag, 8 april, 2011 at 9:23 f m
[...] om idétävlingen My Mission. På Söndag är det sista chansen att lämna in bidrag. Det fina är som sagt att vem som helst får vara med och det är själva idén som står i centrum. Man behöver alltså [...]