Kreafon kommunikationsbyrå

Sommar-Kreafon

fredag, 29 juni, 2012
RELATERAT INNEHÅLL

Nu är det snart semesterdags för oss. Vi har stängt vecka 28-31 och kommer bara att blogga sporadiskt. Även Kreafon behöver ladda batterierna och samla kraft! Augusti ser ut att bli en extra upptagen period för oss. Bland annat kommer vi att förbereda inför de öppna utbildningar som vi kör i höst. Första tillfället är 19 september och handlar om PR i praktiken.

Några har frågat oss hur aktiv man ska vara i sociala medier under sommaren. Om ni känner att ni borde vara aktiva men inte vill, så kan vi påminna om autopiloten för sociala medier. Den undersöker hur du brukar bete dig på Facebook och Twitter, och försöker göra samma sak — i ditt namn. Då får ni i alla fall en del överraskningar att komma tillbaka till efter semestern! :)

Foto: bildarkiv, Kreafon



Skriv en kommentar/fråga

Kommentera gärna! Skriv "anonym" i namnfältet om du vill vara anonym. Din e-post blir inte synlig för andra än bloggens administratörer. Vi förhandsgranskar alla kommentarer, därför kan det ta en stund innan din kommentar blir synlig. Olämpliga kommentarer (kränkningar, spam o.dyl) publiceras inte.